Rejestracja

3 miesiące darmowych testów
20 sms'ów gratis

Logowanie

W jaki sposób wysłać wiadomość SMS dłuższą niż 160 znaków?

Wykorzystując wiadomości wieloczęściowe, można wydłużyć treść wiadomości. Złożenie wiadomości z 3 SMS-ów pozwoli na przesłanie nawet 459-u znaków. Telefon pokaże taką wiadomość jako jeden długi SMS. Większość telefonów, poczeka z prezentacją SMS-a do czasu odebrania wszystkich części i wtedy pokaże całość.

Należy pamiętać, że używanie polskich znaków diakrytycznych zmniejsza długość SMS-a, przez co maksymalna długość 3-y częściowej wiadomości z polskimi znakami to 201 znaków.

Platforma SMeSKom pozwala na wysłanie wiadomości wieloczęściowych składających się 2-u lub 3-ech części. Użytkownik nie musi jednak kontrolować ilości wysłanych SMS'ów, wystarczy, że za pomocą ustawień zdefiniuje odpowiadającą mu politykę zarządzania treścią.

Poprzez parametry usługi system odpowiedno zachowa się dostając zlecenie wysyłki długiej wiadomości lub wiadomości z polskimi znakami. Może automatycznie zamieniać polskie znaki na ich odpowiedniki bez ogonków, może skrócić wiadomość lub całkiem uniemożliwić jej wysłanie.

Odpowiednie algorytmy platformy spowodują użycie jak najmniejszej możliwej ilości SMS'ów na wiadomość zgodnie z ustawionymi parametrami