Rejestracja

3 miesiące darmowych testów
20 sms'ów gratis

Logowanie

Wiadomości binarne - wizytówki i wap push

Wizytówki poprzez SMS

Wszystkie dostępne interfejsy (MySQL, HTTPS, MultiBramka, czy Sms2Email) w pełni wspierają funkcję wysyłania wizytówek. Jedynym wymaganiem jest zapewnienie odpowiedniego formatu wysyłanej treści. Wysyłając SMS-a z treścią spełniającą odpowiednie wymagania (format), możemy mieć pewność, że do odbiorcy dojdzie zakodowana w standardzie VCARD 2.1 wizytówka.

Przykłady

 • Przykład 1. Dane: nazwisko, imię i telefon
  Jan;Kowalski+48 501-100-200
 • Przykład 2. Dane: nazwisko, imię, dodatkowa nazwa i tytuł, telefon, e-mail
  Jan;Kowalski;Stefan;Mgr+48 501-100-200jan.kowalski@gmail.com
 • Przykład 3. Dane: nazwisko, imię i tytuł, 2 telefony (komórkowy domyślny i do domu)
  Jan;Kowalski;;Mgr+48 501-100-200 (0-22) 330-20-30
 • Przykład 4. Dane: nazwisko, imię, organizacja, telefon, e-mail
  Jan;KowalskiSMeSKom, Platforma SMS +48 501-100-200 jan.kowalski@gmail.com

Opis składni

Wszystkie pola wizytówki muszą być ograniczone w elementach .... Za pomocą wizytówki możecie Państwo wysłać następujące dane:

 • Nazwisko, imię, dodatkową nazwę, suffix i prefix - dane w formacie:

  nazwisko,imię, dodatkowa nazwa, prefix, suffix - pole wymagane, musi wystąpić dokładnie jeden raz w wizytówce

 • Dane dotyczące telefonu - dane w formacie:
  +48 500-500-500
  - pole opcjonalne, może wystąpić więcej niż jeden raz - składnik type jest opcjonalny i może zawierać listę następujących znaczników:
  • cell - telefon komórkowy
  • home - telefon domowy
  • work - telefon biurowy
  • pref - domyślny telefon
  • fax - numer faksu
 • Adres e-meail - dane w formacie:
  adres
  - pole opcjonalne, może wystąpić wiele razy
 • Dane dotyczące organizacji - dane w formacie:
  pole 1, pole 2
  - pole opcjonalne, może wystąpić tylko raz
 • Koszty

  Koszt wysłania wizytówki zależy od ilości informacji, jaką chcemy przesłać za jej pomocą. Jeśli zakodowana wizytówka zmieści się w jednym SMS-ie, koszt jej będzie identyczny z kosztem wysłania jednego zwykłego SMS-a. Jeśli chcemy wysłać więcej danych musimy włączyć w naszej usłudze funkcję "SMSy wieloczęściowe" i jednocześnie być przygotowanym na to, że wizytówka może kosztować cenę 2-3 SMSów.

  Jeśli chcecie Państwo sprawdzić ile będzie zajmować/kosztować Państwa wizytówka, proszę użyć narzędzia do wysyłania SMS-ów, znajdującego się w panelu administracyjnym. Po wpisaniu znaczników ograniczających system wykryje chęć wysłania wizytówki i na bieżąco pokaże, czy format jest poprawny i ile wizytówka zajmie SMS-ów.

  Jeśli przy wysyłaniu wizytówek wystąpi błąd 2017, oznacza to, że wizytówka nie zmieściła się w możliwej dla danej usługi długości SMS-a.

  Zakładki WAP / "WAP Push"

  Wszystkie dostępne interfejsy (MySQL, HTTPS, MultiBramka, czy Sms2Email) w pełni wspierają funkcję wysyłania zakładek WAP. Jedynym wymaganiem jest zapewnienie odpowiedniego formatu wysyłanej treści. Wysyłając SMS-a z treścią spełniającą wymagany format, możemy mieć pewność, że do odbiorcy dojdzie odpowiednia wiadomość w standardzie WAP Push.

  Przykład

  Wejdź na naszą stronę WWW. SMeSKom.plhttp://www.smeskom.pl

  Opis składni

  Treść SMS-a musi pasować do formatu:

  ......
  . Oznaczenie pól:

  • ...
   (Indicator) - pole wymagane, musi wystąpić dokładnie jeden raz w wizytówce i zawierać opis słowny linku
  • ...
   (URL) - pole wymagane, musi wystąpić dokładnie jeden raz w wizytówce i zawierać adres URL linku

  Koszty

  Koszt wysłania wap pusha zależy od ilości informacji, jaką chcemy przesłać za jej pomocą. Jeśli zakodowana wizytówka zmieści się w jednym SMS-ie, koszt jej będzie identyczny z kosztem wysłania jednego zwykłego SMS-a. Jeśli opis i link będą dłuższe musimy włączyć w naszej usłudze funkcję "SMSy wieloczęściowe" i jednocześnie być przygotowanym na to, że wysłanie WAP Push może kosztować cenę 2-3 SMS-ów (granicą ilości znaków użytych razem w linku i opisie jest około 100-u znaków dla jednego SMS-a).

  W celu sprawdzenia ile będzie kosztować wysłanie konkretnej zakładki, proszę użyć narzędzia do wysyłania SMS-ów, znajdującego się w panelu administracyjnym. Po wpisaniu znaczników ograniczających system wykryje chęć wysłania zakładki i na bieżąco pokaże, czy format jest poprawny i ile wiadomość zajmie SMS-ów.

  Jeśli przy wysyłaniu WAP Pusha wystąpi błąd 2027, oznaczać to będzie, że zakładka nie zmieściła się w możliwej dla danej usługi długości SMS-a.